درباره استانبول

 

استانبول بزرگ ترین شهر بزرگ جهان است که در دوقاره آسیا و اروپا قرار دارد و در کنار تنگه بسفر میباشد که تنگه بسفر این دو قاره را از هم جدا میکند.و همچنین بزرگ ترین شهر کشور ترکیه است و مرکز فرهنگی و اقتصادی آن میباشد.استانبول به عنوان شهر فرهنگی اروپا در سال 2010 انتخاب شد.استانبول به خاطر به خاطر موقعیت اتصالی بین‌المللی راه‌های مرزی زمینی و دریایی به عنوان مرکز زندگی و اقتصادی کشور انتخاب شده است.امروزه استانبول به عنوان مرکز صنعتی ترکیه میباشد.بسیاری از محصولات کتان ، میوه ، تنباکو ، روغن زیتون و ابریشم در استانبول و ایالات اطراف آن تولید میشود. فرآورده‌های غذایی، تولید منسوجات، محصولات روغنی، مواد لاستیکی و فلزی، چرم، مواد شیمیایی، الکترونیکی، شیشه ای، ماشینی، کاغذ و محصولات کاغذی از تولیدات صنعتی مهم شهر می‌باشند.در استانبول مراکز خرید زیادی وجود دارد که مورد علاقه بسیاری از مردمان جهان میباشد.هزاران هتل و صنعت های دیگر مرتبط با جهان گردی در استانبول قرار دارد که باعث شده گردشگران زیادی به این شهر سفر کنند و همین صنعت گردشگری به عنوان یک چشم انداز مهم اقتصادی برای این شهر باشد.

در سال 196 میلادی امپراطور رم با حمله به بیزانتیوم(استانبول امروزی) این شهر را تسخیر کرد و باعث شد رومیان بسیاری به این شهر مهاجرت کنند.مردم تا زمان تغییر نام شهر به کنستانتین (قسطنطنیه) نام  رم جدید را به آن اختصاص دادند.که در سال 1930 میلادی رم جدید به استانبول تغییر نام داد و این شهر با این نام به رسمیت شناخته شد.

در استانبول بازاری با نام کاپالی چارشی قرار دارد که شامل بیش از 4000 مغازه و بوتیک میباشد.قلیان یکی از مهمترین سوغاتی های استانبول است که به سراسر دنیا فرستاده میشود. برای خرید پوشاک و پارچه بهترین نقطه خیابان استقلال ، خیابان جمهوریت و خیابان روملی است. خیابان استقلال از جمله معروف ترین خیابان های شهر استانبول است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید